Leagoo KIICAA Mix Recenzija
Leagoo se dokazao kao proizvođač koji zna kako privući kupce najjeftinijih pametnih telefona. Njihovi mid-range uređaji su pak teži za pronaći na našim prostorima, no nisu za to krivi samo naši trgovci nego i njihov ne baš tako atraktivan izbor modela. Najavom Leagoo KIICAA Mix i Leagoo S8 modela napokon su uspjeli privući više pažnje na sebe i to u njima poznatom stilu – niskom cijenom.
Leagoo KIICAA Mix, koji je glavna zvijezda današnje recenzije, osim (vrlo) smiješnog imena nudi i jako dobar hardver – među ostalim tu su 5.5” Full HD zaslon, MT6750T octa-core procesor, 3 GB RAM i 32 GB interne memorije. I sve to za samo 90 EUR do najviše 95 EUR na stranim webshopovima. Mora biti neka kvaka, zar ne? Ima ih, i to nekoliko, a koliko su bitne saznajte gledajući video recenziju ispod ili čitajući dojmove na dnu ove stranice ukoliko ste više ljubitelj čitanja.
Leagoo KIICAA Mix Video Recenzija
U nastavku pogledajte fotografije telefona, specifikacije, benchmark testove, primjere kamere i konačne dojmove.
Leagoo KIICAA Mix Recenzija – Dizajn / slike uređaja
Leagoo KIICAA Mix Recenzija – Specifikacije i benchmark testovi
Zaslon
5.5“ IPS LCD 1080 x 1920; 401 ppi; 5-point multitouch
Procesor
Mediatek MT6750T; Octa Core 1.5 GHz
GPU
MALI T860MP2
RAM
3 GB
Interna memorija
32 GB; proširivo microSD karticama do 32 GB
Stražnja kamera
13 MP + 2 MP; OV8856 senzor; LED bljeskalica
Prednja kamera
13 MP; f/2.0
Baterija
2930 mAh (neuklonjiva)
Dual-SIM
Da
Senzori
Akcelerometar, Senzor daljine (proximity), Kompas, Skener otiska prsta
Dimenzije
75.8 x 141.7 x 7.9 mm; Težina 158 grama
OS
Android 7.0 Nougat (Freeme OS)
Ostalo
WiFi; Bluetooth; GPS; USB OTG;
Leagoo KIICAA Mix benchmark testovi |
|
Antutu | 42916 |
Geekbench 4.2 | 612 (Single-Core) / 2574 (Multi-Core) |
GFXBench | 17 fps (T-Rex) / 16 fps (T-Rex offscreen) / 2.7 fps (Car Chase ) / 2.4 fps (Car Chase Offscreen) |
AndroBench | 254 MB/s (SR) / 127 MB/s (SW) / 57 MB/s (RR) / 13 MB/s (RW) |
Leagoo KIICAA Mix Recenzija – Kamera
Video Sample
Leagoo KIICAA Mix Recenzija – Dojmovi
- Dizajn je lijep ukoliko vam se sviđaju ovakvi telefoni sa minimalno okvira oko zaslona.
- U potpunosti je plastičan što je jedan od načina rezanja cijene. Plastika djeluje OK, ali manju zamjerku treba uputiti na Power/Lock tipku koja nema dovoljno jasan hod tj. klik.
- Zbog plastike nedostaje premium osjećaja, ali vrlo je ugodan za držati u ruci. Stanjuje se prema rubovima, djeluje tanak i primjetno je lagan. Vrlo je kompaktan za uređaj sa 5.5” zaslonom.
- Zbog nepostojanja okvira iznad zaslona pale su neke žrtve. Nema light senzora, niti proximity senzora. Nedostatak ovog drugog srečom se nije pokazao kao problem i zaslon se uredno gasio svaki put prilikom poziva – čak i kod neobičnijih kuteva. Najveća žrtva ipak je zvučnik za pozive nalazi na gornjem rubu telefona (okrenut prema gore). To znači da prilikom poziva zvuk ne ide direktno u uho, nego prema gore. Glasnoća je solidna i unatoč čudnom smještaju moguće je čuti sugovornike ukoliko pazite kako ste prislonili uređaj na uho. Za bolju kvalitetu potreban je veći nagib ali pri tome ćete sigurno čudno izgledati. Oni sa druge strane nisu se žalili na kvalitetu i glasnoću mikrofona čak i kada bi pričali malo dalje od telefona. Veliki problem je što u tihim prostorijama i drugi lako čuju vaše razgovore, a u glasnim prostorijama se teško može razabrati sugovornika. Ako su pozivi nešto što često radite ovo sigurno nije telefon za vas. Za sve ostale – može proći.
- Nema notifikacijske LED-ice.
- Home tipka ispod zaslona nije fizička nego kapacitivna. Kratki pritisak je korak natrag, a duži pritisak vraća na početni zaslon. Većina navigacije ipak se radi putem onscreen tipaka.
- Skener otiska prsta je jako dobar. Precizan je u barem 9 od 10 puta i solidne je brzine. Sigurno jedan od onih koje ne izbjegavate koristiti.
- Zaslon je vrhunski, vjerovatno najbolji što možete pronaći za ovu cijenu. U pitanju je SHARP-ov 5.5” LCD panel FULL HD rezolucije. Slika je oštra, prikaz boja lijep, osjetljivost odlična, a jedina manja zamjerka je nešto slabija vidljivost na suncu.
- Hardver je također odličan. Mediatek MT6750T je dobar procesor iz donjeg mid-range segmenta, a i memorije ima dovoljno zahvaljujući prostranih 3 GB RAM-a i 32 GB interne memorije. Svakodnevni rad je stvarno brz, a multitasking tj. više aktivnih aplikacija odjednom radi perfektno i može se držati veći broj njih aktivnim. Dovoljno je brz i za većinu igrica, a kod onih najzahtjrvnijih potrebno je malo smanjiti detalje za ugodnije iskustvo
- Zagrijavanje je primjetno u gornjem dijelu uređaja, oko kamere, prilikom gledanja youtube videa (u manjoj mjeri) i prilikom igranja igrica (u znatno većoj mjeri). Nije baš ugodno tijekom igranja što je šteta jer je za ovu cijenu djelovao kao odlična prilika za redovnije igrače zbog svog hardvera.
- Glavni zvučnik je u najboljem slučaju osrednje glasnoće i kvalitete. Zanimljivo je da nije aktivan samo zvučnik na donjoj strani uređaja nego i onaj na gornjoj, što inače služi za pozive. Da su se malo pobrinuli o kvaliteti mogli su se lako pohvaliti dobrim zvučnicima, ovako samo ostaje još jedna propuštena prilika. Ovo je česta pojava u ovoj klasi i Leagoo tu nije nikakva iznimka.
- Nema 3.5mm ulaza za slušalice što bi mogao biti veliki hendikep onima koji često koriste iste. Nema čak ni USB-C to 3.5mm adaptera što je vjerovatno jedan od načina rezanja troškova. Takvi adapteri postoje i mogu se kupiti po niskim cijenama. Srećom u pakovanju dolazi sa jednim parom USB-C slušalica koje doduše nisu neke pretjerano dobre kvalitete.
- GPS je odličan. Brzo hvata signal i jako je precizan.
- WiFi veza je uvijek bila stabilna i domet je vrlo dobar
- Baterija je dovoljna za jedan dan normalne upotrebe i samim time upada u prosjek ove klase. Prosječni screen on time vrtio se oko 3 i pol do 4 sata.
- Stražnja kamera je prosječna, čak je više u rangu još jeftinijih telefona (onih od npr. 70 EUR) i sigurno mu nije među jačim adutima (primjeri iznad). Viđali smo bolje, ali i gore u ovoj klasi. Fokus je relativno precizan i brz u dnevnim uvjetima. Kvaliteta fotografija je znatno lošija u noćim uvjetima što je normalno u ovoj klasi. Bljeskalica je solidne jačine (za ovu klasu) i do 2 metra dobro osvjetli scenu.
- Prednja kamera nalazi se na donjem dijelu telefona, lijevo od home tipke. Zbog ovoga je potrebno rotirati uređaj da bi selfiji izgledali prirodnije, baš kao na svim sličnim uređajima. Kvaliteta selfija je prosječna i u dnevnim uvjetima je primjetan dosta slabašan dinamički raspon
- Softver je jako brz i stabilan. Radi se o jednom od najfluidnijih uređaja što smo imali priliku probati za ovu cijenu što i nije tako čudno s obzirom na dobar hardver. Nema primjetnih bugova osim povremenog restartanja launchera nakon izlaska iz memorijski zahtjevnije aplikacije.
- FreemeOS baziran je na Androidu 7.0 Nougat i razlike u odnosu na čisti Android su minimalne. 99% razlike čini već spomenuti Freeme launcher koji nudi mogućnost promjene tema i pozadina putem vlastite trgovine. Nema ladice za aplikacije, a ako je želite trebate instalirati drugi launcher – što je nešto što ionako prepručamo (Nova Launcher) za maksimalnu brzinu u radu (da izbjegnete povremeno restartanje Freeme launchera).
- Nema puno predinstaliranih aplikacija. Najočitija je vlastita Leagoo trgovina aplikacija koja čak vizualno podjeća na Google Play. Nema potrebe da je koristite i preporučamo da se držite Play trgovine.
Leagoo KIICAA Mix dolazi sa poprilično velikom listom nedostataka što je rezultat “uguravanja” dobrog zaslona i dobrog hardvera u gotovo smiješno nisku cijenu. Imajte na umu da je velik broj tih nedostataka zapravo tipičan za ovu klasu i da KIICAA Mix tu nije nikakva iznimka. U konačnici nije za preporučiti, pogotovo zbog zvučnika za pozive i pregrijavanja prilikom igranja igara, ali nije baš ni da ga možemo nazvati lošim uređajem. To nam je čak malo teško reći jer doista nije izazivao nikakve probleme u svakodnevnom radu i moglo bi se reći da je bio pouzdan i brz. Naći će svoju publiku, vjerovatno među nezahtjevnijim korisnicima koji cijene dobru brzinu u radu i lijepe zaslone, dok će svi ostali bolje proći s nekim drugim uređajima – ukoliko su spremni dodati još nekih 10-20 EUR.
Pogledajte još:
Dodajte odgovor
Morate biti PRIJAVLJENI (Prijavite se - može i preko Facebooka) da bi napisali komentar
Bar zimi mozes grejat ruke ?