Najisplativiji pametni telefoni u 2018. godini (11/2018)! (VIDEO)  

RSS

Josip Zeljko
(@josip-z)
Član Admin
Član od: prije 4 godine
Komentari: 1030
15/11/2018 7:20 pm  

Prošla su tri mjeseca od kada je na našem portalu objavljen zadnji video o pametnim telefonima sa najboljim omjerom uloženo-dobiveno. U ta tri mjeseca dogodilo se toliko toga da ima više razlika između ove i prethodne liste, nego kod svih prethodnih lista kombinirano. Xiaomi i Honor doslovno su se razbacivali novim modelima po svim kategorijama, a nekoliko Samsungovih i Sony modela doživjelo je osjetan pad cijene koji ih je doveo u teritorij gdje odavno nisu bili. Štoviše, u videu ispod primjetiti ćete da se Samsung puno češće pojavljuje nego u prethodnih nekoliko klipova, a u jednoj od cjenovnih kategorija čak je isplivao kao pobjednik. "Pobjednik" je naravno vrlo relativan pojam jer ova lista ponajprije odražava moje osobne dojmove i mišljenje što bi se najviše svidjelo prosječnom korisniku pametnih telefona.

Ova godina će sigurno biti upamćena i po jednom telefonu smiješnog imena koji je svima pomrsio račune. Mislim naravno na Pocophone F1 koji je je jedan od rijetkih primjera telefona koji su toliko jeftini da jednostavno mora biti neka "kvaka" - ali je nema! Ja ga nažalost nisam recenzirao, ali iz iskustva drugih ljudi i recenzenata mogu sa sigurnošću tvrditi da je Xiaomi održao lekciju određenim kompanijama koje nas uvjeravaju da "affordable flagship" više ne može biti ispod 500 EURA. Isto tako sam siguran da nitko od vas nije sumnjao da će on biti na ovoj listi, ali zato vas možda ostatak liste iznenadi. Video se nalazi ispod, a vi se svakako javite u komentarima sa svojim prijedlozima i favoritima (više ne morate biti registrirani da bi komentirali).

VIDEO - Najisplativiji pametni telefoni u 2018. godini

Što mislite o listi? Koji su vaši favoriti? Želite li da napravimo sličan video za najbolje pametne telefone u 2018. godini? Svakako se javite u komentarima sa svojim mišljenjima i prijedlozima. P.S. više ne morate biti registrirani da bi komentirali. 🙂

Recenzije nekih modela što su navedeni na listi:

Ova tema je mijenjana prije prije 4 tjedna od Josip Zeljko

OdgovoriCitiraj
DamiH
 DamiH
(@DamiH)
Član od: prije 1 mjesec
Komentari: 3
24/11/2018 8:59 pm  

Pozdra gadgetsovci. Imam jedno pitanje za vas. Bio sam u planu uzimati Mi A2 4+64 ali sada vidim da je i Mi 8 Lite unutar 5 dolara sa istom konfig. Sada mi Mi 8 lite izgleda bolje ali ono sto me zanima je li taj izgled i malo jaca baterija vrijedna razlike u kameri najvise me na toj konfig strah MIUI u odnosu na cisti Android...hoce li mi MIUI pojesti RAM

OdgovoriCitiraj
Josip Zeljko
(@josip-z)
Član Admin
Član od: prije 4 godine
Komentari: 1030
24/11/2018 9:03 pm  
Objavio/la: DamiH

Pozdra gadgetsovci. Imam jedno pitanje za vas. Bio sam u planu uzimati Mi A2 4+64 ali sada vidim da je i Mi 8 Lite unutar 5 dolara sa istom konfig. Sada mi Mi 8 lite izgleda bolje ali ono sto me zanima je li taj izgled i malo jaca baterija vrijedna razlike u kameri najvise me na toj konfig strah MIUI u odnosu na cisti Android...hoce li mi MIUI pojesti RAM

Osobno ga nisam probao pa ti ne bih znao reći kolika je razlika. 4  GB RAM-a je dovoljno, tako da se ne trebaš brinuti za MIUI osim ako ne koristiš 15 aplikacija odjednom.

Nadam se da ćemo imati priliku testirati i taj model.

OdgovoriCitiraj
Ivan Tadić
(@ivan-t)
Član Admin
Član od: prije 2 godine
Komentari: 544
24/11/2018 9:03 pm  
Objavio/la: DamiH

S obzirom na to da je čip u Mi 8 Lite itekako sposoban, razliku u RAMu ne bi trebali previše vidjeti. Iako je stock Android najbolji u RAM managementu, primjetno mu fale neke "cake" koje ima MIUI (ne možete ni spustiti traku s obavijestima bez custom launchera)

OdgovoriCitiraj
Share: